Rozkład PKP     |     Rozkład PKS     |     Rozkład LOT     |     Kursy walut     |     Giełda     |     Lotto     |     Pogoda     |     
środa, 23 lipca 2014, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy
PLEN
Wymagane jest uaktualnienie wtyczki Flash Player.
System SMS
środa, 23 lipca 2014
204 dzień roku
pn wt śr czw pt so nd
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
imieniny
Sławy, Sławosza, Żelisławy
Nagrody i wyróżnienia
Wyróżnienia Rady Europy
Fair Play
Nagrody i wyróżnienia
 
Burmistrz odpowiada tylko na pytania podpisane z imienia i nazwiska.
Pytanie do... - lista
 

Pytanie zadane dnia 2014-03-13, przez Łukasz Pawłowski
Panie burmistrzu, dostałem pismo w sprawie usług światłowodowych firmy INEA, brat mieszka aktualnie w Mochach, gdzie już INEA działa i bardzo mocno sobie chwali firmę. Zna Pan jakieś szczegóły?
 
Wielkopolska firma INEA jako prekursor prywatnych firm teleinformatycznych podjęła ryzyko wybudowania sieci światłowodowej, nie tylko w większych aglomeracjach województwa, ale także w mniejszych miejscowościach. Przy wykorzystaniu własnych środków finansowych i funduszy unijnych INEA buduje sieć szkieletową (główną) oraz podejścia światłowodowe do konkretnych nieruchomości. W planach rozwojowych firmy znalazły się miejscowości z terenu Gminy Rakoniewice. W pierwszej kolejności – Drzymałowo, Ruchocice, Rakoniewice, Rostarzewo – pozostałe miejscowości w późniejszych etapach. Należy podkreślić, że bez udziału finansowego gminy mieszkańcy będą mieli możliwość skorzystania z szerokiego wachlarza usług światłowodowych tj. Internet, telewizja, telefon. Mam nadzieję, że działalność kolejnej firmy teleinformatycznej na naszym terenie spowoduje spadek cen, lepszą jakość świadczonych usług i obsługi klienta

Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-02-27, przez Maciej Kowalczak
Witam. Zastanawiam się czy byłaby możliwość zorganizowania w Rakoniewicach nauki sztuk walki lub samoobrony? Mam na myśli Jujitsu lub Judo. Wiem że są lekcje Taekwondo ale nie orientuje się czy na te lekcje mogą uczęszczać osoby dorosłe? Znam kilku ludzi którzy deklarowali chęć podjęcia takich lekcji gdyby była taka możliwość.. Pozdrawiam.
 
Panie Macieju,
Proszę skontaktować się z panią Bożeną Turałą, która jest prezesem UKS "Smoki" i organizuje m. in. treningi taekwondo. Proszę o telefon do mnie - podam szczegóły (tel. 0502 658 600)

Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-01-21, przez Zaneta Pacyna
Witam, chciałam zapytać dlaczego nikt nie reaguje gdy na naszych ulicach jest tak ślisko??? Konkretnie mam na myśli osiedle Wygoda, na ulicy Rzemieślniczej kompletnie w ogóle nie jest posypane piaskiem..Auta się ślizgają dzieci idą do szkoły, jednym słowem jest niebezpiecznie! Już nie wspomnę o tej ulicy kolo Biedronki i zjeździe na tory, tam to dopiero rano trzeba mieć mocne nerwy. To jest karygodne aby nie zareagować w takiej sytuacji, a przecież padało i wczoraj i w nocy wiec powinniście już wczesnym rankiem coś z tym robić. Tymczasem jest godz. 9.40 a ulice jak na lodowisku, ludzie idą trawnikiem gdzie i tak jest ślisko. Proszę zwróćcie uwagę na ten bardzo ważny problem.
 
Witam.
Proszę spojrzeć na odpowiedź poniżej.

Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-01-15, przez malgorzata kurylo
Witam panie Burmistrzu. Chciałabym zapytać kto jest odpowiedzialny za odśnieżanie ulic w naszej miejscowości. Głownie mam na myśli osiedle Wygoda. Dziś spadł śnieg, ale co z tego. Już powinny być odśnieżone ulice. Czy pan wie ile niebezpiecznych sytuacji obserwuje codziennie rano? Dzieci idą do szkoły, auto ślizga się we wszystkie strony, o wypadek nie trudno. Tym bardziej że są tu jeszcze ulice ze wzniesieniami gdzie auto nie podjedzie gdy jest ślisko. Szczególnie niebezpieczny jest odcinek ulicy kolo Biedronki. Dlaczego na stronie internetowej nie można znaleźć informacji na temat firmy która jest odpowiedzialna za odśnieżanie? Liczę że Pan jako burmistrz coś z tym zrobi ale tak że to będzie naprawdę widoczne. Abyśmy mogli codziennie bezpiecznie wyjść i wrócić do domu.
 
Witam.
W poruszonej przez Panią kwestii Gmina Rakoniewice ma podpisaną umowę z Zakładem Usług Komunalnych. To właśnie ZUK wykonuje usługi związane z zimowym utrzymaniem dróg gminnych. Podkreślam słowo „gminnych” ponieważ np. droga od szkoły w kierunku Jabłonny jest drogą powiatową. Chciałbym również prosić o pewną wyrozumiałość i cierpliwość, jeśli to możliwe. Staramy się dbać o przejezdność dróg, ale przyroda nieraz wygrywa.

Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2013-12-29, przez mieszkanka Błońska
Witam. Mam pytanie odnośnie oświetlenia w Błońsku a chodzi o lampy uliczne otóż nagle przestały świecić 21 grudnia i nastała wielka ciemność po dziś dzień, a to ciągnie za sobą większe niebezpieczeństwo dla nas mieszkańców. Kiedy ponownie zostaną włączone.
 
Po otrzymaniu informacji od sołtysa wsi, 23.12.2013 r., zgłoszono brak oświetlenia do ENEA pod nr 61-44-79-134. Było to potwierdzenie wcześniejszego zgłoszenia do ENEA przez pana sołtysa wsi Tadeusza Guziora.

Kazimierz Nowacki
 
 
Pytanie zadane dnia 2013-12-11, przez Daman z Rostarzewa
Mam pytanie związane z światłowodem, czy on będzie kierowany w stronę Cegielska czy też nie? A także pytanie związane z oczyszczalnia która miała być kończona na ul. Gościeszyńskiej?
 
Jeżeli mieszka Pan na ul. Gościeszyńskiej, to tak, jeśli w Cegielsku, to proszę kontaktować się bezpośrednio z firmą INEA, która udzieli odpowiedzi na Pana pytanie.
Co do drugiego pytania, proszę o kontakt z ZUK w Rakoniewicach

Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2013-12-10, przez AGNIESZKA WAWRZYNOWICZ
PANIE BURMISTRZU MOJE PYTANIE DOTYCZY STYPENDIUM KTÓRE WRĘCZANE JEST ZDOLNYM UCZNIOM NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO, CÓRKA W KLASIE 4 SP ZE ŚREDNIĄ 5,27 TAKIEGO STYPENDIUM NIE OTRZYMAŁA. PRZYZNAJĘ, BYLI TEZ LEPSI OD NIEJ.PODOBNO REGULAMIN OKREŚLA ŻE TAKA NAGRODA PRZYSŁUGUJE UCZNIOWI ZE ŚREDNIĄ POWYŻEJ 5,0 CZY W BUDŻECIE GMINY MOŻNA ZABEZPIECZYĆ ŚRODKI FINANSOWE NA NAGRADZANIE WSZYSTKICH ZE ŚREDNIĄ 5,0 I WYŻSZĄ A NIE TYLKO TYCH NA SAMYM WIERZCHOŁKU? DLA NAS JAKO RODZICÓW JUŻ SAM PASEK NA ŚWIADECTWIE JEST POWODEM DO DUMY, ALE DZIECI PATRZĄ, ŻE TAMTEN DOSTAŁ A JA? DZIĘKUJĘ ZA POŚWIĘCONY MI CZAS POZDRAWIAM
 
Stypendia przyznawane są przez dyrektorów. Otrzymuje je najlepszy uczeń, z najlepszą średnią – zgodnie z obowiązującymi regulaminami. Pani pomysł przedstawię Przewodniczącej Komisji Oświaty do dyskusji na najbliższym posiedzeniu.

Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2013-11-26, przez Piotr Nowak
Witam. Panie Burmistrzu mam pytanie odnośnie oznaczenia naszych uliczek i ulic, bo mamy je wyremontowane, ale szukaj ze świecą ich nazw. Dlaczego większość ulic nie ma tabliczek z nazwą, a jeżeli są to pamiętają chyba początki lat 80-tych ubiegłego wieku, a stan ich jest jaki?-OPłAKANY. Panie Burmistrzu czy gmina zrobi coś w najbliższym czasie, aby to poprawić?
 
Staramy się na bieżąco oznaczać nazwy ulic wraz z odpowiednią numeracją. W przyszłorocznym budżecie zabezpieczone zostaną środki na kontynuację tego zadania. Dziękuję za słuszną uwagę.

Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2013-11-12, przez Golczak Zofia ( w imieniu mieszkańców ulicy Słonecznej )
Kolejna słotna jesień na ulicy Słonecznej - topimy się w kałużach błota, samochody uszkadzają elementy zawieszenia . W tym sezonie nawet spycharka nie wyrównała drogi. Trudno nam się tutaj żyje, a nadchodzi zima i będzie jeszcze gorzej ... Panie Burmistrzu - prosimy o nas zadbać
 
Szanowni Państwo, Mieszkańcy ulicy Słonecznej a także Sportowej!
Oczywiście zgadzam się z Państwa opiniami dotyczącymi stanu tej drogi. W tej sprawie, chociaż może nie macie Państwo tej wiedzy, cały czas się coś dzieje, by w końcu móc podjąć widoczne działania.
Po pierwsze, cały czas rozwiązywana jest kwestia przekazania części gruntu, na którym znajduje się droga (wzdłuż torów) przez obecnego właściciela PKP – na rzecz gminy Rakoniewice. Po drugie, regulowany jest podział geodezyjny i wykupy części gruntów właśnie przy ulicy Słonecznej. Dopiero wtedy, gdy gmina Rakoniewice będzie pełnoprawnym właścicielem wszystkich gruntów, na których znajdują się wspomniane ciągi drogowe będziemy mogli zlecić wykonanie niezbędnych projektów i kompleksowo zająć się remontem czy też budową nowej drogi. Rozmawiałem na ten temat wielokrotnie z radnymi, którzy problem znają. Rozumiem Państwa zniecierpliwienie, ale proszę mi wierzyć, są to sprawy trudne, skomplikowane i niestety długotrwałe.
Pozdrawiam, proszę o wyrozumiałość i cierpliwość

Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2013-09-20, przez Przemysław Cieżuch
Witam. Pytanie odnośnie remontu drogi pomiędzy Rakoniewicami a Wolą Jabłońska, czy w ramach tej inwestycji zostaną uporządkowane pobocza drogi tak jak to zazwyczaj dzieje się w przypadku remontów nawierzchni w innych regionach kraju. Drugie pytanie czy termin zakończenia prac zostanie dotrzymany przez wykonawce i czy do 30 października zostaną zakończone wszystkie prace. Pozdrawiam
 
Jest to inwestycja Powiatu Grodziskiego. Pytanie proszę kierować do inwestora.

Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2013-08-24, przez Wacław B
Dlaczego została odwołana pani dyrektor szkoły w Rostarzewie?? czy mądry gospodarz w momencie remontu !!!!!!!!???????? odwołuje osobę która się sprawdziła Panie Burmistrzu głosowałam na pana.... wstyd mi bardzo Oj Oj Oj dzieje się źle.....
 
Nie odpowiadam na anonimy, ale w tym przypadku zabiorę głos. Otóż Pani dyrektor nie została odwołana. W tym roku kończyła się jej 5-letnia kadencja na tym stanowisku. Jest dyrektorem do końca sierpnia tego roku. 25 i 26 czerwca odbyły się konkursy na dyrektorów w 4 szkołach w naszej gminie. Konkurs w Rostarzewie nie został rozstrzygnięty, tzn. komisja nie wybrała żadnego z kandydatów (udział brała w nim również obecna Pani dyrektor I. Cieślewicz). Podkreślam – nikt nikogo nie odwołał.
Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2013-08-21, przez Kowalczak Maciej
Witam.Codziennie jeżdżę do pracy do Jabłonny jakiś czas temu rozpoczęły się prace związane z wylewaniem nowej nawierzchni na drodze z Rakoniewic do Wioski. Chciałbym się dowiedzieć dlaczego remont tej drogi nie został zakończony lub dlaczego prace zostały wsztrzymane? Niedawno postawiono znak informujący o podłużnym uskoku od skrzyżowania drogi na Wioska/Gola w stronę Rakoniewic. Jazda w kierunku Wioski w pewnym momencie kończy się gwałtownym hamowaniem dla ludzi którzy tą drogą nie jeżdżą codziennie ponieważ nie ˝połączono˝ nawierzchni kładzionej w pierwszym a później w drugim etapie dlatego na tej drodze powstała wyrwa długości około 5 metrów. Wracając do skrzyżowania dróg Wioska/Gola nie ma tam żadnych znaków drogowych i już wiele razy byłem świadkiem jak kierowcy nie znający tej drogi zatrzymują się(jadąc od Wioski) widząc stojący samochód wyjeżdżający od strony Goli. Pozdrawiam.
 
Witam. Również niepokoi nas ta sytuacja. Za tą inwestycję odpowiedzialne jest Starostwo, gdyż jest to droga powiatowa. Jesteśmy w ciągłym kontakcie m. in. z dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych. Według zapewnień remont tej drogi ma się zakończyć we wrześniu. Bądźmy dobrej myśli.
Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2013-08-20, przez Seweryn Krzemieniecki
Dzień dobry, Panie Burmistrzu? Kiedy Podwykonawca firmy SELEKT ma zamiar naprawić błąd i w trybie pilnym odebrać śmieci z Rostarzewa? Każdy ma prawo do błędu, ale też obowiazek by go odwrotnie naprawić.
Tutaj niestety cisza, jakoś to będzie,... otóż nie będzie. Sterta śmieci np. przed Urzędem, czy na nowym parkingu, to nie będziie przyjemy widok, i stamtąd te śmieci Ktoś szybko odbierze, tylko po co taka stacja przeładunkowa? Nie prościej odebrać je z posesji w Rostarzewie? Pozdrawiam
 
Firma TEW nie odnotowała żadnych zgłoszeń dotyczących nieodebranych śmieci. Takie informacje przekazuje naszemu ZUK-owi. Rozmawiałem z prezesem ZUK L. Szmatułą - oświadczył, że wyjaśni tą sprawę.
Jeśli Pana uwaga dotyczy 15.08., to informacja o zmianie terminu odbioru odpadów znajdowała się m. in. na stronie internetowej www.rakoniewice.pl od początku sierpnia.

Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2013-07-30, przez piotr ceglarek
Witam próbuje się od rana dodzwonić do urzędu ale nikt nie odbiera. Czy tak można ignorować mieszkańców. Już raz pisałem e-mail ale widzę że na forum trafiają tylko pytania które są państwu na rękę. Po raz kolejny zalana została moja posesję wraz z budynkami gospodarczymi a państwo nic z tego sobie nie robi. Nie wspomnę o moich sąsiadach. Czekam na odpowiedź Piotr Ceglarek mieszkaniec ulicy Ogrodowej
 
Witam.
Panie Piotrze. Informowałem już Pana podczas naszego spotkania w urzędzie, że problem z telefonami to sprawa braku prądu tego dnia. Odbyło się również spotkanie w sprawie zalania, w którym Pan uczestniczył.
Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2013-07-29, przez Wojciech Lipowicz
Szanowny Panie,
To nie tyle pytanie, co uprzejma prośba: W parku, nad stawem przydałoby się kilka ławek. Jakich? Potrzebny byłby zapewne jakiś projekt. Może powinny to być ławki /siedziska/ całkowicie drewniane, które na zimę magazynowano by pod dachem.
Z szacunkiem
 
Witam.
Kompleksowy projekt jest przygotowywany. Jesteśmy na etapie ostatnich uzgodnień. W projekcie znajdują się nie tylko wspomniane przez Pana ławki, ale cała infrastruktura parkowa.
Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2013-07-02, przez Monika Przybyła
Drogi Panie Burmistrzu
Chciałam bym poinformować że na ulicy Cmentarnej znajdują się bramy na które można się nadziać ponieważ wystają z nich różne części oraz stara pralnia (na przeciwko starego sli-budu) się zawala czy mógłby pan coś z tym zrobić?
 
Witam.
Gmina nie jest właścicielem tych budynków, ale oczywiście staramy się reagować na takie sygnały. Dziękuję.
Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2013-06-26, przez lech gruszka
panie burmistrzu czy ul Jasińskiego będzie wybrukowana i kiedy czy do tego czasu nie można położyć chodnik z płyt, przecież w czasie deszczu robi się tu bagnista zlewnia wody z wyżej położonych terenów wygody. W gazetach wiele pisano 0 pierwszym burmistrzu Rakoniewic chyba trzeba nagłośnić jaką ulice nazwano jego imieniem w grobie się chyba przewraca.
 
Witam.
Ta ulica nie została ujęta w tegorocznym budżecie. Prace nad budżetem na 2014 r. rozpoczną się jesienią. Najpierw jednak konieczne jest przygotowanie projektu i związanej z nim niezbędnej dokumentacji kosztorysowej oraz uzgodnień. Rozwiązania doraźne, np.: płyty – nie wchodzą w grę.
Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2013-06-25, przez ilona k
witam mam pytanie, syn uczy się w Powodowie, trenuje lekkoatletykę, zdobywa sukcesy, teraz wywalczył wyjazd na mistrzostwa świata na Ukrainę, czy syn ma szansę na jakieś dofinansowanie od gminy?
 
Witam.
Planujemy w przyszłym roku przygotować projekt uchwały, która będzie regulowała sposób wyróżnienia – również finansowego – najlepszych – tych, którzy osiągają spektakularne sukcesy w różnych dziedzinach i dyscyplinach i tym samym promują naszą gminę w kraju i poza jego granicami
Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2013-06-11, przez Monika Nowak
Pani Burmistrzu czy imprezy organizowane w przedszkolu mają służyć dzieciakom i ich rodzicom czy spotkaniom znajomych Państwa Bartkowiaków?
 
Organizatorem imprez w przedszkolu jest oczywiście dyrektor tej placówki, a służyć mają one wszystkim dzieciom. Trudno odnieść się do Pani subiektywnych odczuć i wrażeń.

Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2013-04-06, przez Jan Kowalski
Panie Burmistrzu
robi się cieplej za oknem. Matki z dziećmi wyjeżdżają na spacer a nie wszędzie da się przejechać wózkiem! Skandalem jest to, że przy urzędzie gminy auta urzędników od strony osiedla Drzymały zajmują cała szerokość chodnika w taki sposób, że trzeba wózkiem wyjechać na ulice, co może być niebezpieczne! Niech Pan coś z tym zrobi!
 
Witam,
Wkrótce będzie budowany parking na placu przy skrzyżowaniu vis’a vis urzędu, więc miejsce będzie wolne, a chodnik przejezdny. Przy urzędzie będą miejsca parkingowe tylko i wyłącznie dla petentów.

Gerard Tomiak
 
 

[ strona: 1 2 3 4 z 4 ] >> koniec
 
Kapitał Ludzki
Szlaki piesze i rowerowe
Zadaj pytanie Burmistrzowi
Kamera on-line
Mapa dojazdu
ESP
Mapa gminy
Galeria
Katalog on-line biblioteki
Orlik
LEADER
dycha Drzymały
rakoniewice24
podatek śmieciowy
wielkopolskie
Narodowe Siły Rezerwowe
Mapa aktywnosci organizacji pozarządowych
OPS Rakoniewice
karta dużej rodziny
Baza firm
Gmina Rakoniewice, Osiedle Drzymały 25, 62-067 Rakoniewice, pow. grodziski, woj. wielkopolskie
tel.: 061 44 41 002, fax: 061 44 41 139, email: sekretariat@rakoniewice.pl, http://www.rakoniewice.pl
Poprawny HTML 4.01 Transitional Poprawny arkusz CSS Poprawne kodowanie UTF-8
projekt i hosting: INTERmedi@
zarządzane przez: CMS - SPI
Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
x