Rozkład PKP     |     Rozkład PKS     |     Rozkład LOT     |     Kursy walut     |     Giełda     |     Lotto     |     Pogoda     |     
poniedziałek, 25 maja 2015, imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
PLEN
Wymagane jest uaktualnienie wtyczki Flash Player.
System SMS
poniedziałek, 25 maja 2015
145 dzień roku
pn wt śr czw pt so nd
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
imieniny
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
Nagrody i wyróżnienia
Wyróżnienia Rady Europy
Fair Play
Nagrody i wyróżnienia
 
Burmistrz odpowiada tylko na pytania podpisane z imienia i nazwiska.
Zadaj pytanie Burmistrzowi
 

Pytanie zadane dnia 2015-05-16 22:29:24, przez Adam Nowacki
Witam Pana Burmistrza!
Mam pytanie czy w parku rakoniewickim będzie coś budowane kolo domu Pana Szmatuły, ponieważ niedawno ten budynek zburzono?
 
W tej chwili nie ma żadnych planów związanych z tym miejscem.
Pozdrawiam - Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2015-05-13 23:42:16, przez Sylwia Lewandowska
Panie burmistrzu, czy w Rakoniewicach lub w pobliżu przewidziany jest żłobek, a jeśli tak to kiedy to ma nastąpić?
 
Witam!
Szanowna Pani, planujemy budowę nowego przedszkola ze żłobkiem w przyszłym roku.
Pozdrawiam
Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2015-03-05 21:20:40, przez Mikołaj G.
Panie Burmistrzu!
Co z drogą na ul.Słonecznej? Droga równana raz na ruski rok i to tylko do ul. Sportowej, spych w ogóle nie wjeżdża na naszą drogę! Proszę w imię mieszkańców Słonecznej o częstsze równanie drogi.
 
Przekażę Pańską uwagę pracownikom wydziały gospodarczego.
Pozdrawiam – Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2015-03-05 20:46:51, przez Marek N
Witam panie burmistrzu. Mam pytanie związane z płatnym parkingiem na rynku. Parkuje swój samochód na rynku gdyż nie posiadam miejsca na swojej posesji. Czy jeśli już by trzeba było płacić za parkowanie to istniała by możliwość wykupienia abonamentu na parkowanie.
 
Jeśli w ogóle rynek rakoniewicki zostanie uchwałą rady objęty tzw. płatną strefą ograniczonego postoju, również kwestie poruszone przez Pana z pewnością zostaną uregulowane. W poniedziałek, 16 marca, o godzinie 13.00, w muzeum pożarnictwa odbędzie się spotkanie na ten temat.
Pozdrawiam – Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2015-02-28 20:20:42, przez Oskar Ceglarek
Witam na Facebooku piszę, że na Dni Rakoniewic przyjedzie Grzegorz Hyży. Czy to prawda i czy jakaś jeszcze gwiazda nas odwiedzi? Proszę o odpowiedź.
 
Podczas Dni Rakoniewic rzeczywiście wystąpi Grzegorz Hyży. Przed tym koncertem zagrają jeszcze „Żuki” oraz „Ann” z zespołem – uczestniczka programu „Bitwa na Głosy”. To będzie w niedzielę, 21 czerwca. W sobotę wystąpi „Power Play” i druga grupa disco polo – „ Diadem”. Być może będzie jeszcze występ kabaretu…
Pozdrawiam - Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2015-02-26 18:08:10, przez anonim
kiedy będzie zrobiona droga na Os. Parkowym??
 
Cały czas trwa procedura administracyjna mająca na celu przekazanie tego terenu gminie Rakoniewice, gdyż w chwili obecnej teren ten należy do Agencji Nieruchomości Rolnych. Ustalane są niezbędne szczegóły dotyczące podziału gruntów i dokładnej lokalizacji ciągów pieszo – jezdnych. To dość skomplikowane, ale powoli sprawa się klaruje i mam nadzieję, że doczeka szczęśliwego końca. Chciałbym również pozyskać środki na remont; w ten sam sposób wyremontowane zostało osiedle Józefin i droga przy blokach w Jabłonnie.
Pozdrawiam – Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2015-02-19 15:23:26, przez ad2015
Szanowny Panie,
zwracam się z prośbą o informację na temat drogi z Rostarzewa w kierunku Głodna. Chodzi o ten kawałek za torami (przy krzyżu na lewo, w prawo jedzie się do Stodolska). Po wielu latach kompletnego braku zainteresowania tą drogą, chyba w 2013 po raz pierwszy od nie pamiętnych czasów przejechała tamtędy równiarka. Super, że coś się wydarzyło, ale efekt był taki, że powyrywane i powyciągane zostały bryły zbitej ziemi, kamienie, itp. Robić coś byle jak, lepiej nie robić nic. Idzie wiosna, zbliża się kolejny ciężki okres dla tej drogi. Czy w tym roku można liczyć na porządne wyrównanie tej drogi?
 
Sądzę, że można pomyśleć o tym, w jaki sposób ten odcinek drogi najlepiej przygotować. Praca równiarki na tym odcinku jak najbardziej wchodzi w grę.
Pozdrawiam – Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2015-01-06 13:15:28, przez Mariusz Pazgrat
Chciałbym się dowiedzieć kiedy będzie kanaliza na ulicy Tetmajera. Kupując tam działkę, trzy lata temu, zapewniano mnie, w Gminie, że będzie tam kanaliza. Czy coś wiadomo w tej sprawie?
 
Zamierzam zaproponować Radzie Miejskiej w zmianach do budżetu na 2015 r. przekazanie środków Zakładowi Usług Komunalnych w Rakoniewicach na realizację tej inwestycji jeszcze w tym roku.
Pozdrawiam – Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-12-29 20:40:01, przez Andrzej K i mieszkancy ulicy
Witam. Ul. M. Rożka jest w tej chwili najgorszą ulicą na osiedlu, w związku z tym mam pytanie, czy jest plan położenia na tej ulicy nawierzchni? jeżeli tak, to w jakim terminie?
 
W tym roku przeprowadzona zostanie naprawa tego odcinka drogi. Proponuję na początek wykonanie nawierzchni tłuczniowej; podobnie, jak na ul. Wiśniowej na osiedlu Wygoda.
Pozdrawiam – Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-11-12 21:46:00, przez justyna kroll
witam Panie Burmistrzu

każdego dnia spacerując z swoją małą córeczką po naszym pięknym parku i choć serce pęka na widok marniejącego pałacu to nie będę poruszać niewygodnego tematu, kiedy nasz pałac zostanie wyremontowany bo nie za Pana kadencji został on spisany na straty, chciałam jednak pogratulować trafnej inwestycji. Nareszcie ktoś docenił piękny krajobraz parku i  wpadł na pomysł ˝zróbmy tam coś dla mieszkańców – małych mieszkańców i zbudujmy plac zabaw wśród drzew". Dziwi mnie fakt udzielonego zaufania naszym małym obywatelom lub odwagi inwestorom. Piękny plac zabaw ale po raz kolejny powstał plac zabaw bez ogrodzenia…. rozumiem, że nasze małe pociechy wiedzą, że należy się grzecznie bawić i nie uciekać ale obawiam się nie tylko o nagłą ucieczkę i nieszczęśliwy wypadek – ponieważ do drogi jest bardzo blisko ale o coś innego, tak bardzo stawia się nacisk na higienę i bezpieczeństwo a u nas buduje się place zabaw i zezwala psiakom obsikiwać i nie tylko nasze piękne piaskownice. Nasi mieszkańcy, szczęśliwi posiadacze czworonogów nie mają nawyku sprzątania po swoich pociechach i nie raz widywałam szczęśliwego pieska, który ma nowe zabawki do obsikiwania i pozostawiania niespodzianek, dlatego moje pytanie brzmi:
jednym z ważnych kryterium budowy placu zabaw dla dzieci jest bezpieczeństwo czy nasze place zabaw są bezpieczne?! zapewne wszystkie urządzenia są wykonane zgodnie z wymaganiami norm ale czy sam fakt, że huśtawki spełniają normy są bezpieczne, bo moim zdaniem obsikana i obs…a huśtawka zapewne nie jest bezpieczna ani estetyczna. Mam nadzieje, że nasze pocieszy nie będą już więcej obcować z odchodami czworonogów i znajdą się finanse na budowę małego a skutecznego ogrodzenia który zapewni nie tylko ograniczenie ucieczki dziecka z placu a przede wszystkim ograniczy wstęp czworonogą
 
Droga Pani!
Zgodzę się, że ogrodzenie jest tam niezbędne i zapewniam, że takowe powstanie. Place zabaw, w większości przypadków, udało się wybudować z wykorzystaniem środków zewnętrznych. Niestety ogrodzenie nie jest elementem wyposażenia placu zabaw, więc po odbiorze i kontroli z Urzędu Marszałkowskiego, ogrodzimy teren z własnych środków.
Pozdrawiam
Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-09-05 09:32:55, przez Izabela Schulz
Dzień dobry, uprzejmie proszę o informację kiedy pojawi się jakikolwiek plac zabaw dla dzieci przy szkole w Wiosce? Stary został już dość dawno zdemontowany, pozostawione zostały stare opony. Kiedy będzie nowy? Dziękuję i miłego dnia życzę.
 
Dzień dobry!
Czekamy na informację z Urzędu Marszałkowskiego, kiedy nastąpi podpisanie stosownej umowy na realizację tego zadania z tzw. małych projektów. Plac zabaw powstanie po tym terminie. Z pewnością podpisanie umowy będzie jeszcze we wrześniu, ponieważ już podpisałem analogiczną umowę dotyczącą placu zabaw w miejscowości Łąkie.
Pozdrawiam
Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-07-15 21:13:56, przez Julia D.
Witam, po raz kolejny chciałam zadać pytanie (bo ponad m-ac temu pisałam już z tą sprawą ale do dnia dzisiejszego zero odzewu), kto powinien zajmować się koszeniem terenu a w szczególności rowów wzdłuż ścieżki rowerowej w kierunku Grodziska Wlkp? Teren pod jej wykonanie właściciele działek leżących wzdłuż odsprzedali gminie. Ostatnio ZGK kosiła ale rowy zostawili. Jeżeli nie należy to do kompetencji gminy to proszę o wskazanie jednostki do której powinnam zwrócić się z tą sprawą!
 
Pani Julio,
Proszę kontaktować się z prezesem ZUK w Rakoniewicach p. Leonardem Szmatułą. Odpowie na wszystkie Pani wątpliwości.

Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-07-01 21:59:37, przez Józef Jerzy Sieradzan
Proszę o odpowiedź:
1. Jakie są pełne koszty /do dnia 30.06.2014 r./ związane z pałacem i parkiem w Rakoniewicach?
Proszę o podanie dokładnych kwot - za wycenę, notariusza, ceny zapłaconej rodzinie Potockich, wartości weksla dla konserwatora, kosztów remontów, porządkowania terenu, bieżącego corocznego utrzymania, kosztu dokumentacji na remont ˝Domu Ogrodnika˝ oraz jego rozbiórki itd.
Czy Gmina otrzymała na pałac i park dofinansowanie z zewnątrz? Jeśli tak, proszę o podanie na co i jaką kwotę.
Jakie jest zadłużenie na 30.06.2014 r. na pałacu? Jaka wartość obligacji zostaje jeszcze do wykupu i jak to wygląda w poszczególnych następnych latach?

2. Jak daleko posunęły się sprawy budowy obwodnic Rostarzewa i Rakoniewic? Co się zmieniło od 2010 roku w tej kwestii?

3. Czy dokumentacja na ścieżkę rowerową Rakoniewice-Wioska zawiera także projekt jej oświetlenia oraz czy przebieg ścieżki jest w całości po jednej stronie drogi? Jeśli nie - ile jest przejść na drugą stronę?
Czy na dzień 30.06.2014 są uregulowane wszystkie sprawy własnościowe związane z tą inwestycją? Jeśli nie, proszę o podanie z iloma właścicielami gruntów sprawy są uregulowane a z iloma jeszcze nie.

4. Ile, na dzień 1.06.2014 roku, mamy dzieci w poszczególnych szkołach? Jakie jest w tych szkołach zatrudnienie nauczycieli i pozostałego personelu oraz ile łącznie dzieci uczęszczało do szkół i przedszkoli? Ile łącznie zatrudniamy nauczycieli i pozostałego personelu?

5. Ile wynosi aktualna /na rok 2014/ subwencja oświatowa z ministerstwa i ile Gmina dokłada własnych środków do funkcjonowania oświaty?

6. Ile % w wydatkach budżetu 2014 stanowią wydatki na oświatę?

7. Jakie gotowe lub zlecone dokumentacje techniczne na dzień 30.06.2014 r. Gmina posiada?
Mam na myśli planowane inwestycje i remonty w następnych latach.

8. Które inwestycje i remonty realizowane przez Gminę w poszczególnych latach obecnej kadencji były wsparte środkami z zewnątrz /Unia, Marszałek, Wojewoda itd./?
Proszę o wartościowe podanie całości zadania i uzyskanego dofinansowania.

9. Jakie wnioski o dofinansowanie i na jakie kwoty Gmina złożyła /na dzień 30.06.2014 r./?

10. Ile osób na dzień 30.06.2014 r. zatrudnionych jest w administracji gminnej?

11. Jakie jest aktualne /% i kwotowe/ zadłużenie Gminy oraz jakie kwoty są do spłacenia w następnych latach?

12. Czy Gmina na 30.06.2014 ma podpisane porozumienia o inwestycjach wspólnych z innymi jednostkami /Powiat, Zarząd Dróg Wojewódzkich, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, itp./?
Jeśli tak, proszę o podanie czego dotyczą i kiedy ma odbyć się realizacja zadania.

Rakoniewice, 1 lipca 2014 roku

Pozdrawiam Józef Jerzy Sieradzan
 
Ad.1
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym, od 27 grudnia 2011 r. Gmina Rakoniewice stała się pełnoprawnym właścicielem 12 – hektarowego zespołu pałacowo- parkowego w Rakoniewicach. Przejęcie zespołu kosztowało 1,8 mln z czego 816 943,00 zł trafiło do ANR a pozostała część do spadkobierców. Ulga konserwatorska wyniosła 750 tys. Zmiany, jakie do tej pory zaszły w parku są widoczne gołym okiem. Jest to wspaniałe miejsce wypoczynku dostępne dla wszystkich mieszkańców naszej gminy, które z roku na rok będzie się zmieniało na lepsze i piękniało.
Ad.2
Budowa obwodnicy wszystkich miejscowości znajdujących się przy drodze krajowej nr 32 należy do kompetencji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Ad.3
Gmina Rakoniewice, podobnie jak gminy sąsiednie, realizuje budowę ścieżek rowerowych bez oświetlenia. Przebieg ścieżki uwzględniał będzie wszystkie warunki i możliwości wybudowania jej bezkolizyjnie.
Na tym etapie realizacji inwestycji wszelkie sprawy własnościowe z mieszkańcami zostały uregulowane.
Ad .4
Łączna liczba dzieci uczęszczających do szkół na terenie Gminy Rakoniewice to 1976
Zatrudnionych jest 147 pełnoetatowych nauczycieli oraz 55 pracowników obsługi.
Ad. 5
Subwencja oświatowa wynosi ponad 13 mln zł. Gmina Rakoniewice dokłada ponad 3 mln złotych.
Ad. 6
Wydatki na oświatę w odniesieniu do budżetu gminy w ostatnich kilkunastu lat oscylują na poziomie 40 %.
Ad. 7
Gmina Rakoniewice pod względem projektowym jest bardzo dobrze przygotowana.
Wykaz dokumentacji projektowej wykonanej i w trakcie realizacji:
- budowa ciągu pieszo-rowerowego Wioska-Rakoniewice,
- przebudowa drogi powiatowej Wielichowo-Tarnowa- Wolsztyn,
- przebudowa drogi Wioska- Grodzisk Wlkp.,
- budowa żłobka z oddziałami przedszkolnymi- Rakoniewice,
- budowa wigwamu rekreacyjnego w Głodnie,
- remont ulicy Ogrodowej i Lipowej w Ruchocicach,
- remont ulicy Rzemieślniczej w Rostarzewie ,
- remont drogi w Cegielsku,
- remont drogi Faustynowo,
- rewitalizacja parku w Rakoniewicach,
- remont ratusza w Rostarzewie,
- remont ulic: Starowolsztyńskiej, Garbary, Wolsztyńskiej w Rakoniewicach
-budowa ulicy Polnej w Rakoniewicach (w trakcie realizacji)
Ad.8
Ponieważ Gmina Rakoniewice realizowała szereg inwestycji ze wsparciem środków zewnętrznych, proszę o zapoznanie się z uchwałami budżetowymi z lat poprzednich dostępnych na stronie www.rakoniewice.pl w zakładce BIP/Budżet. Tam znajdzie Pan odpowiedzi na nurtujące Pana pytania dotyczące budżetu Gminy.
Ad. 9
Również te informacje znajdują się z uchwałach budżetowych. Mogę dodać, że w ostatnich dniach otrzymaliśmy informację od Marszałka Województwa Wielkopolskiego o środkach w wysokości ponad 1 miliona złotych na remont zabytkowego Ratusza w Rostarzewie, co stanowi 85% wartości inwestycji.
Ad. 10
Pracuje 36 osób.
Ad. 11
Ponownie odsyłam do budżetu Gminy Rakoniewice i Wieloletniej Prognozy Finansowej. Pragnę zauważyć, że w obecnej kadencji zadłużenie naszej gminy zmniejszyło się o ponad 3 miliony złotych.
Ad. 12
Gmina Rakoniewice realizowała, realizuje i będzie realizować szereg inwestycji wspólnie z różnymi jednostkami administracji rządowej i samorządowej, m.in. wybudowana ścieżka rowerowa do Wielichowa(z Zarządem Dróg Wojewódzkich), do Wolsztyna( z GDDKiA oraz PKP Linie Kolejowe), droga powiatowa Rakoniewice – Wola Jabłońska, przebudowa drogi powiatowej Wioska – Grodzisk Wlkp., drogi powiatowej Wielichowo – Tarnowa do granicy gminy, chodnik w Tarnowie( ogłoszono przetarg) i wiele innych…

Burmistrz Rakoniewic
dr Gerard Tomiak


 
 
Pytanie zadane dnia 2014-03-13, przez Łukasz Pawłowski
Panie burmistrzu, dostałem pismo w sprawie usług światłowodowych firmy INEA, brat mieszka aktualnie w Mochach, gdzie już INEA działa i bardzo mocno sobie chwali firmę. Zna Pan jakieś szczegóły?
 
Wielkopolska firma INEA jako prekursor prywatnych firm teleinformatycznych podjęła ryzyko wybudowania sieci światłowodowej, nie tylko w większych aglomeracjach województwa, ale także w mniejszych miejscowościach. Przy wykorzystaniu własnych środków finansowych i funduszy unijnych INEA buduje sieć szkieletową (główną) oraz podejścia światłowodowe do konkretnych nieruchomości. W planach rozwojowych firmy znalazły się miejscowości z terenu Gminy Rakoniewice. W pierwszej kolejności – Drzymałowo, Ruchocice, Rakoniewice, Rostarzewo – pozostałe miejscowości w późniejszych etapach. Należy podkreślić, że bez udziału finansowego gminy mieszkańcy będą mieli możliwość skorzystania z szerokiego wachlarza usług światłowodowych tj. Internet, telewizja, telefon. Mam nadzieję, że działalność kolejnej firmy teleinformatycznej na naszym terenie spowoduje spadek cen, lepszą jakość świadczonych usług i obsługi klienta

Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-02-27, przez Maciej Kowalczak
Witam. Zastanawiam się czy byłaby możliwość zorganizowania w Rakoniewicach nauki sztuk walki lub samoobrony? Mam na myśli Jujitsu lub Judo. Wiem że są lekcje Taekwondo ale nie orientuje się czy na te lekcje mogą uczęszczać osoby dorosłe? Znam kilku ludzi którzy deklarowali chęć podjęcia takich lekcji gdyby była taka możliwość.. Pozdrawiam.
 
Panie Macieju,
Proszę skontaktować się z panią Bożeną Turałą, która jest prezesem UKS "Smoki" i organizuje m. in. treningi taekwondo. Proszę o telefon do mnie - podam szczegóły (tel. 0502 658 600)

Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-01-21, przez Zaneta Pacyna
Witam, chciałam zapytać dlaczego nikt nie reaguje gdy na naszych ulicach jest tak ślisko??? Konkretnie mam na myśli osiedle Wygoda, na ulicy Rzemieślniczej kompletnie w ogóle nie jest posypane piaskiem..Auta się ślizgają dzieci idą do szkoły, jednym słowem jest niebezpiecznie! Już nie wspomnę o tej ulicy kolo Biedronki i zjeździe na tory, tam to dopiero rano trzeba mieć mocne nerwy. To jest karygodne aby nie zareagować w takiej sytuacji, a przecież padało i wczoraj i w nocy wiec powinniście już wczesnym rankiem coś z tym robić. Tymczasem jest godz. 9.40 a ulice jak na lodowisku, ludzie idą trawnikiem gdzie i tak jest ślisko. Proszę zwróćcie uwagę na ten bardzo ważny problem.
 
Witam.
Proszę spojrzeć na odpowiedź poniżej.

Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2014-01-15, przez malgorzata kurylo
Witam panie Burmistrzu. Chciałabym zapytać kto jest odpowiedzialny za odśnieżanie ulic w naszej miejscowości. Głownie mam na myśli osiedle Wygoda. Dziś spadł śnieg, ale co z tego. Już powinny być odśnieżone ulice. Czy pan wie ile niebezpiecznych sytuacji obserwuje codziennie rano? Dzieci idą do szkoły, auto ślizga się we wszystkie strony, o wypadek nie trudno. Tym bardziej że są tu jeszcze ulice ze wzniesieniami gdzie auto nie podjedzie gdy jest ślisko. Szczególnie niebezpieczny jest odcinek ulicy kolo Biedronki. Dlaczego na stronie internetowej nie można znaleźć informacji na temat firmy która jest odpowiedzialna za odśnieżanie? Liczę że Pan jako burmistrz coś z tym zrobi ale tak że to będzie naprawdę widoczne. Abyśmy mogli codziennie bezpiecznie wyjść i wrócić do domu.
 
Witam.
W poruszonej przez Panią kwestii Gmina Rakoniewice ma podpisaną umowę z Zakładem Usług Komunalnych. To właśnie ZUK wykonuje usługi związane z zimowym utrzymaniem dróg gminnych. Podkreślam słowo „gminnych” ponieważ np. droga od szkoły w kierunku Jabłonny jest drogą powiatową. Chciałbym również prosić o pewną wyrozumiałość i cierpliwość, jeśli to możliwe. Staramy się dbać o przejezdność dróg, ale przyroda nieraz wygrywa.

Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2013-12-29, przez mieszkanka Błońska
Witam. Mam pytanie odnośnie oświetlenia w Błońsku a chodzi o lampy uliczne otóż nagle przestały świecić 21 grudnia i nastała wielka ciemność po dziś dzień, a to ciągnie za sobą większe niebezpieczeństwo dla nas mieszkańców. Kiedy ponownie zostaną włączone.
 
Po otrzymaniu informacji od sołtysa wsi, 23.12.2013 r., zgłoszono brak oświetlenia do ENEA pod nr 61-44-79-134. Było to potwierdzenie wcześniejszego zgłoszenia do ENEA przez pana sołtysa wsi Tadeusza Guziora.

Kazimierz Nowacki
 
 
Pytanie zadane dnia 2013-12-11, przez Daman z Rostarzewa
Mam pytanie związane z światłowodem, czy on będzie kierowany w stronę Cegielska czy też nie? A także pytanie związane z oczyszczalnia która miała być kończona na ul. Gościeszyńskiej?
 
Jeżeli mieszka Pan na ul. Gościeszyńskiej, to tak, jeśli w Cegielsku, to proszę kontaktować się bezpośrednio z firmą INEA, która udzieli odpowiedzi na Pana pytanie.
Co do drugiego pytania, proszę o kontakt z ZUK w Rakoniewicach

Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2013-12-10, przez AGNIESZKA WAWRZYNOWICZ
PANIE BURMISTRZU MOJE PYTANIE DOTYCZY STYPENDIUM KTÓRE WRĘCZANE JEST ZDOLNYM UCZNIOM NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO, CÓRKA W KLASIE 4 SP ZE ŚREDNIĄ 5,27 TAKIEGO STYPENDIUM NIE OTRZYMAŁA. PRZYZNAJĘ, BYLI TEZ LEPSI OD NIEJ.PODOBNO REGULAMIN OKREŚLA ŻE TAKA NAGRODA PRZYSŁUGUJE UCZNIOWI ZE ŚREDNIĄ POWYŻEJ 5,0 CZY W BUDŻECIE GMINY MOŻNA ZABEZPIECZYĆ ŚRODKI FINANSOWE NA NAGRADZANIE WSZYSTKICH ZE ŚREDNIĄ 5,0 I WYŻSZĄ A NIE TYLKO TYCH NA SAMYM WIERZCHOŁKU? DLA NAS JAKO RODZICÓW JUŻ SAM PASEK NA ŚWIADECTWIE JEST POWODEM DO DUMY, ALE DZIECI PATRZĄ, ŻE TAMTEN DOSTAŁ A JA? DZIĘKUJĘ ZA POŚWIĘCONY MI CZAS POZDRAWIAM
 
Stypendia przyznawane są przez dyrektorów. Otrzymuje je najlepszy uczeń, z najlepszą średnią – zgodnie z obowiązującymi regulaminami. Pani pomysł przedstawię Przewodniczącej Komisji Oświaty do dyskusji na najbliższym posiedzeniu.

Gerard Tomiak
 
 

[ strona: 1 2 3 4 z 4 ] >> koniec
 
Kapitał Ludzki
Szlaki piesze i rowerowe
Kalendarz imprez 2015
Zadaj pytanie Burmistrzowi
Wybory prezydenta 2015
Wybory samorządowe 2014
Kamera on-line
Mapa dojazdu
ESP
Mapa gminy
Galeria
Katalog on-line biblioteki
Orlik
LEADER
dycha Drzymały
rakoniewice24
podatek śmieciowy
przygarnij psa
wielkopolskie
Narodowe Siły Rezerwowe
Mapa aktywnosci organizacji pozarządowych
OPS Rakoniewice
karta dużej rodziny
Baza firm
Gmina Rakoniewice, Osiedle Drzymały 25, 62-067 Rakoniewice, pow. grodziski, woj. wielkopolskie
tel.: 061 44 41 002, fax: 061 44 41 139, email: sekretariat@rakoniewice.pl, http://www.rakoniewice.pl
Poprawny HTML 4.01 Transitional Poprawny arkusz CSS Poprawne kodowanie UTF-8
projekt i hosting: INTERmedi@
zarządzane przez: CMS - SPI
Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
x