Przejdź do wersji zoptymalizowanej dla osób niewidzących i słabowidzących
Przejdź do wyszukiwarki
Przejdź do menu górnego
Przejdź do treści głównej
Przejdź do menu prawego
Przejdź do mapy serwisu
Przejdź do stopki
 • Fotografia w górnej animacji: palac-maly
 • Fotografia w górnej animacji: ratusz-maly
 • Fotografia w górnej animacji: rok_drzymaly_do_flshaa2
 • Fotografia w górnej animacji: woz-maly

Dane urzędu

Gmina Rakoniewice

Osiedle Drzymały 25

62-067 Rakoniewice

Tel.: 61 444 10 02

E-mail: sekretariat@rakoniewice.pl

NIP: 995-01-98-613

Regon: 631259324

Znajdujesz się w:

Pytanie do...

Szukaj w pytaniach i odpowiedziach

Szukana fraza:

 


Lista pytań i odpowiedzi

Pytanie zadane dnia 2017-06-08 11:18:03, przez M. Klorek
Dzień dobry,
Czy przewiduje Pan Burmistrz w najbliższym czasie budowę chodnika w Ruchocicach na ul. Dworcowej - odcinek od cmentarza do przystanku PKP? Droga ta jest wykorzystywana przez ciężarówki dowożące drób do przetwórni w Augustowie - w związku z tym dojście na przystanek, szczególnie po zmierzchu jest nie lada wyzwaniem. Brakuje pobocza, po którym przechodnie mogliby się poruszać. Szczególnie zimą sytuacja jest bardzo trudna.
Chodnik z pewnością poprawiłby bezpieczeństwo mieszkańców, w tym młodzieży dojeżdżającej PKP do szkoły.
Mam nadzieję, że Pan Burmistrz zapozna się z problemem i włączy budowę chodnika do budżetu na 2018 rok.
Z wyrazami szacunku,
M. Klorek
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-06-16 10:24:37
Dzień dobry!
Zgadzam się z Panią w 100 %, że chodnik na tej drodze wpłynąłby znacząco na poprawę bezpieczeństwa. Jest to jednak droga powiatowa, dlatego wybudowanie chodnika leży w kompetencjach samorządu powiatowego. Proszę zwrócić się do Rady Powiatu Grodziskiego i Starosty Grodziskiego.
Gerard Tomiak
 
Pytanie zadane dnia 2017-04-23 16:52:04, przez Dominika Paluch
Dzień dobry Panie Burmistrzu,
Czy byłaby możliwość dowożenia do przedszkola w Rakoniewicach dzieci autobusem szkolnym z wiosek gminnych. Chodzi mi o dzieci od lat 3. Wiem, że Gmina nie ma takiego obowiązku, ale wszystko zależy od dobrej woli. Dodam, że sąsiadujące gminy Wielichowo i Wolsztyn dowożą już 3 latki. Zabieranie dzieci autobusem szkolnym nie sprawi większego problemu, bo 5 i 6-latki są już dowożone.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-05-24 14:03:12
Najważniejsze jest bezpieczeństwo dzieci. Autobusy nie są przystosowane do przewożenia takich maluszków. Zapewnienie im bezpośredniej, indywidualnej opieki jest niemożliwe. To nie jest kwestia dobrej woli, ale bezpieczeństwa. Też jestem tatą 3-latka i wiem o czym mówię.
Gerard Tomiak
 
Pytanie zadane dnia 2017-05-23 22:36:15, przez Jan Kozłowski
Dzień dobry panie kochany Burmistrzu nurtuje mnie temat ulicy 3 Maja w Rostarzewie ponieważ są takie dziury przy wjeździe przy Ośrodku zdrowia, że idzie tam urwać zawieszenie w samochodzie. Bardzo bym prosił o zajęcie się tą sprawą, ponieważ wymiana zawieszenia kosztowała mnie 1000 zł, właśnie przez te dziury.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-05-24 14:01:48
Dzień dobry.
Szanowny Panie, w przyszłym roku planujemy wykonanie remontu ul. 3 Maja w Rostarzewie. Przyjrzę się tej sprawie, być może doraźnie uda się tam coś zrobić „na szybko”, ale nie chciałbym przesadnie inwestować.
Gerard Tomiak
 
Pytanie zadane dnia 2017-04-19 13:39:49, przez Oskar Ceglarek
Witam :)
W tym roku Dożynki odbędą się w Rakoniewicach :) Czy jest planowany koncert jakieś gwiazdy?
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-04-27 07:45:04
Dzień dobry!
Nie będzie koncertu gwiazdy. Dożynki będą miały raczej charakter kościelny. Będzie festyn przy domu parafialnym.
Gerard Tomiak
 
Pytanie zadane dnia 2017-03-23 18:21:56, przez Agnieszka Kupka
Czy w naszej gminie można starać się o dopłatę do kolektorów słonecznych na nowo budowany dom?
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-04-03 07:40:31
Proszę sprawdzić informacje na stronie http://www.wfosgw.poznan.pl/ w zakładce pn. Oferta dla osób fizycznych.

Gerard Tomiak
 
Pytanie zadane dnia 2017-02-05 08:52:45, przez Kazimierz Piątek
Mam pytanie związane z przejęciem gruntów na ulicy Cmentarnej. Na jakim etapie są zaawansowane czynności w tej sprawie i ewentualne plany remontu nawierzchni dróg na naszym osiedlu? Lata nam uciekają!!!
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-03-02 11:35:57
Jesteśmy po wielu spotkaniach i rozmowach z Agencją w kwestii dróg zarówno na ul. Cmentarnej, jak i Osiedlu Parkowym. W ubiegłym roku, na nasz wniosek, przedstawiciele właściciela tj. Agencji Nieruchomości Rolnych (ANR) dokonali oględzin działek, celem rozpatrzenia pod kątem ewentualnego przejęcia ich przez Gminę. Agencja dysponuje środkami, które rokrocznie przeznacza na doprowadzanie dróg do stanu prawidłowego, dlatego też przez cały czas trwających negocjacji w tej sprawie, tj. już blisko 5 lat, podtrzymujemy decyzję o przejęciu prawa własności gruntów. Pragniemy jednak przejąć drogi w odpowiednim stanie technicznym, względnie z zapewnieniem lub informacją ze strony Agencji w przedmiocie pozyskania środków – czego do chwili obecnej nie otrzymaliśmy.
Docelowo przewiduje się wydzielenie z 5 hektarowej działki gruntu, terenu stanowiącego infrastrukturę drogową i okołomieszkaniową, co jest w gestii właściciela (ANR).
Co roku monitujemy w tej sprawie. Składamy pisma i wnioski, czego potwierdzeniem jest posiadana korespondencja. W ramach działań umożliwiających przejęcie działek i pozyskanie pomocy na doprowadzenie do stanu prawidłowego dróg przygotowaliśmy koncepcje modernizacji infrastruktury drogowej ul. Cmentarnej. Ostateczna decyzja należy jednak do Agencji.
Joanna Nolka
 
Pytanie zadane dnia 2017-01-28 13:24:21, przez Filip Przybyła
Witam!
Chciałem zapytać czy na dni naszego miasta w 2017 roku, byłaby możliwość zorganizowania koncertu Dody?
Z pewnością koncert będzie się cieszył dużym zainteresowaniem :)
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-02-13 08:10:59
Dzień dobry.
W tym roku podczas Dni Rakoniewic wystąpi „Czadomen” o „Long & Junior”
Gerard Tomiak
 
Pytanie zadane dnia 2017-02-02 16:43:01, przez Jacek Wita
Dzień dobry
Nurtuje mnie problem drzew rosnących na odcinku drogi gminnej Tarnowa -Terespol -stan ich żywotności daje dużo do myślenia. Podczas ostatniej wichury wywróciło się kilka sztuk powodując brak przejazdu. Podczas lżejszych podmuchów łamią się gałęzie. W mojej ocenie na tej drodze występuje zagrożenie dla wszystkich którzy tą drogą uczęszczają - bardzo proszę o zweryfikowanie tego tematu .
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-02-13 08:09:54
Dzień dobry!
Ta sprawa była poruszana przez Komisję Rolnictwa i środowiska Naturalnego. Pracownik urzędu monitoruje tę sprawę.
Gerard Tomiak
 
Pytanie zadane dnia 2017-01-26 13:14:07, przez Przemysław Nowak
Dzień dobry Panie Burmistrzu, mam pytanie dotyczące dwóch spraw. Pierwsza sprawa dotyczy ulicy Dębowej, a dokładniej czy są plany jej utwardzenie (stan nawierzchni to tragedia, równanie nic nie pomaga), czy są plany skanalizowania, oraz czy można zainstalować tam jakie kol wiek oświetlenie uliczne ????
Droga sprawa dotyczy pałacu i parku, czy alejki będą otaczać cały staw czy tylko będzie wykonana od strony pałacu i czy będzie prowadzona fotorelacja z prac w pałacu tak jak było z ratuszem w Rostarzewie. Pozdrawiam.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-02-13 08:09:04
W tej chwili nie mam żadnych planów (dokumentacji) dotyczącej wspomnianej przez Pana ulicy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zacząć o Dębowej myśleć, chociaż nie należy do kluczowych arterii naszego miasteczka. Myślę, że najszybciej możemy tutaj mówić o oświetleniu.
Co do parku i pałacu, dokumentacja, którą dysponujemy obejmuje alejki w parku, jak i wokół stawu, ale do tego – tak myślę – będziemy dochodzić w najbliższych latach, a nie od razu. Teraz skupiamy się na budynku i jego najbliższym otoczeniu.
Fotorelacja? Wkrótce pojawi się specjalna zakładka na stronie internetowej.
Pozdrawiam – Gerard Tomiak
 
Pytanie zadane dnia 2017-01-19 19:11:23, przez Agnieszka Szymkowiak
Dzień dobry
Panie Burmistrzu jak pan rozumie reakcje gminy ˝na bieżąco˝ na oblodzone chodniki itd? Chodniki wszystkie do dziś są oblodzone, niczym nie posypane. Czy chodnik jest własnością właściciela nieruchomości czy gminy? Czy mieszkańcy gminy, którzy płacą podatki do gminy nie mają prawa Pana zdaniem do nieoblodzonych chodników, ulic, ścieżek, itd? Gmina nie może pójść za przykładem Wolsztyna? Czy w gminie są dyżury w okresie zimowym dzienne i nocne odpowiednich służb?
Z poważaniem mieszkanka gminy
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-01-20 15:22:43
Dzień dobry!
Obowiązek dbania o odpowiedni stan nawierzchni należy do właściciela. Chodniki przy nieruchomościach gminnych są posypywane odpowiednimi środkami. Za odcinki przy nieruchomościach prywatnych nie odpowiadamy. Odpowiednie służby (w naszym przypadku ZUK) są w pogotowiu. Za stan dróg powiatowych, wojewódzkich i krajowych gmina Rakoniewice nie ponosi odpowiedzialności.
Gerard Tomiak
 
Pytanie zadane dnia 2017-01-05 09:52:52, przez Jacek Matuszewski
Dzień dobry
Już kiedyś monitowałem w sprawie biegających - dosłownie wszędzie - psów, które jak wiadomo mają swoich właścicieli ale owi tzw. właściciele - to szanowne gremium - ma gdzieś swoje psy. Dość mam sprzątania i patrzenia jak rośliny padają po psich odchodach.
Onegdaj Pan Burmistrz kierował mnie z tym problemem na policję i jak to w naszym kraju - piłeczka została odbita.
Czy kwestia obowiązku chipowania psów to duży problem, a co za tym idzie, nakładania konkretnych kar finansowych po weryfikacji psa.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-01-13 14:20:10
Witam.
Dostrzegamy problem dotyczący bezdomnych zwierząt na terenie gminy Rakoniewice.
Prawie codziennie są telefony do gminy dotyczące wyłapania bezdomnych, bądź teoretycznie bezdomnych zwierząt. Radni gminy corocznie uchwalają program opieki nad bezdomnymi zwierzętami, w którym to przewidziane są środki finansowe na walkę z bezdomnością.
W roku ubiegłym zabezpieczono na ten cel blisko 50 000 zł. W „pakiet usług” dla bezdomnych zwierząt, w myśl ustawy o ochronie zwierząt, wchodzą: koszty przytuliska w Rakoniewicach (wyłapywanie + żywienie + opieka medyczna), koszty schroniska dla zwierząt w miejscowości Rusiec, opieka weterynaryjna dla zwierząt poszkodowanych w wypadkach, sterylizacja. Gmina ponosi także koszty dożywiania bezdomnych kotów. W kompetencje gminy wchodzą także koszty związane z zapewnieniem opieki dla zwierząt gospodarskich odebranych właścicielom na podstawie decyzji administracyjnej.
Po odłowieniu bezdomnego zwierzęcia gmina poszukuje dla niego nowych właścicieli. Pomagają nam osoby, dla który los zwierząt nie jest obojętny.
W kwestii chipowania wszystkich zwierząt znajdujących się na terenie gminy Rakoniewice temat ten poruszany był już niejednokrotnie, jednak budzi on nadal dużo wątpliwości. Gmina rozważy bardzo chętnie akcje chipowania zwierząt pod warunkiem, że obowiązek chipowania byłby powszechny. W większości przypadków zwierzęta są bezdomne z powodu porzucenia przez właściciela. Takie sytuacje zdarzają się powszechnie szczególnie przed wakacjami każdego roku. Aby system chipowania był skuteczny musiałby być wdrożony w całym kraju. Wtedy odławiając bezpańskiego psa moglibyśmy ustalić właściciela i albo obciążyć go kosztami przechowania zwierzęcia albo zwierzę mu zwrócić. W sytuacji wystąpienia wypadku drogowego z udziałem zwierzęcia czy pogryzienia, ustalenie właściciela jest niezbędne, a chip daje takie możliwości. W innym przypadku nikt do takiego psa się nie przyznaje.
Taki system chociaż w części rozwiązałby problem bezpańskich zwierząt, ale rozwiązania muszą być przyjęte na szczeblu ustawy.
Krzysztof Kucharczak
 
Pytanie zadane dnia 2016-12-14 13:02:08, przez Oskar Ceglarek
Dzień Dobry.
Przyszły rok, ma być rokiem Michała Drzymały.
Czy są planowane jakieś uroczystości lub odsłonięcie pomnika?
Pozdrawiam
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-01-09 13:14:33
Faktycznie rok 2017 ogłosiliśmy rokiem Michała Drzymały, bowiem w tym roku przypada 160. rocznica urodzin i 80. rocznica śmierci M. Drzymały. Liczę na aktywność szkół w tym względzie. Wiosną będzie rajd nordic walking pod obelisk Drzymały, wyjazd do Miasteczka Krajeńskiego na jego grób, jesienią oczywiście nasz bieg 10 Drzymały i promocja książki o tym bohaterze narodowym.
Gerard Tomiak
 
Pytanie zadane dnia 2016-12-21 10:15:26, przez Agnieszka Jurga
Witam,
Mam pytanie o budowę żłobka w Rakoniewicach.
Jestem w ciąży i gdzieś w połowie roku 2018 będę wracać do pracy. Czy będę mieć możliwość oddania dziecka do żłobka?
Na stronie www.rakoniewice.pl w strategii rozwoju gminy na lata 2016-2021 (cel 4) jest napisane ˝realizacja projektu budowy żłobka˝.
Czy mam rozumieć, że żłobek będzie budowany czy ma tylko powstać jego projekt?
Czekam na odp.

Pozdrawiam,
Agnieszka Jurga
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-01-09 13:12:48
Dzień dobry!
Proszę Pani, mamy gotowy projekt nowego przedszkola, natomiast w obecnym budynku planowane są miejsca żłobkowe – oczywiście po odpowiedniej adaptacji. W ubiegłym roku nie udało nam się uzyskać dofinansowania na realizację tego zadania, będziemy więc próbować ponownie w tym roku. Ponadto mamy reformę oświaty, która może istotnie wpłynąć na sytuację szkół na terenie naszej gminy i to trzeba też wziąć pod uwagę. Decyzje muszą być ostrożne i przemyślane. Nie chciałbym teraz niczego deklarować.
Gerard Tomiak
 
Pytanie zadane dnia 2017-01-08 18:08:02, przez Agnieszka Szymkowiak
Dzień dobry
Panie burmistrzu zwracam się z prośbą o zwrócenie uwagi w Rakoniewicach na oblodzone, zasypane ulice, chodniki, ścieżki rowerowe i piesze, przystanki pks i pkp. Proszę o pilną interwencję np. w okolicy Rynku. Policji, Wodociągów i innych miejsc gdzie uczęszczają osoby starsze, niepełnosprawne czy w trakcie chemioterapii.
Z poważaniem niepełnosprawna mieszkanka Rakoniewic
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-01-09 13:10:36
Dzień dobry!
Na bieżąco reagujemy na sytuację na drogach gminnych i chodnikach. Mam nadzieję, że pamiętają o tym również właściciele prywatnych posesji oraz zarządcy dróg innych kategorii niż gminne. Proszę też mieszkańców o wyrozumiałość i ostrożność.
Gerard Tomiak
 
Pytanie zadane dnia 2016-09-20 17:57:31, przez Adam Nowak
Witam, mam dwa pytanka. Czy gmina Rakoniewice dofinansowuje zakup pompy ciepła lub innych ekologicznych źródeł energii i jeśli tak to czy dotyczy to nowo budowanych budynków, czy modernizacji istniejących? I druga sprawa - kiedy można spodziewać się remontu ulic Polnej (odcinek wzdłuż boiska) oraz Słonecznej w Rostarzewie? Pozdrawiam
 
Odpowiedź udzielona dnia 2016-11-21 09:39:10
Dzień dobry!
Obecnie nie mamy żadnych uchwał Rady Gminy, które umożliwiałyby dofinansowanie wymienionych przez Pana zakupów. Jest Pan kolejną osobą, która zwraca na to uwagę, więc myślę, że jest dobry czas, by poszczególne Komisje Rady rozpatrzyły ten problem. Myślę, że najpierw może to dotyczyć np.: dofinansowania zakupu kotłów gazowych, które zastąpiłby tradycyjne piece. Sprawa jest oczywiście do dyskusji.
Co do drugiej części Pana pytania, chciałbym, aby ul. Spokojna, Słoneczna i Polna w Rostarzewie zostały wyremontowane w przyszłym roku. Zaproponuję te inwestycje do budżetu 2017 r.
Gerard Tomiak
 
Pytanie zadane dnia 2016-11-09 19:03:19, przez Jacek Wita
Dzień Dobry. Chciałbym dowiedzieć się dlaczego w miejscowości Tarnowa nie są równane polne drogi za pomocą równiarki - w innych miejscowościach obserwuję, że działania takie przeprowadzane są nieraz dwa razy w roku a w naszej wiosce było to 2 lata temu. Od czego to jest uzależnione? Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2016-11-21 09:34:22
Każda wieś, w ramach funduszu sołeckiego rezerwuje sobie środki na równanie dróg. W budżecie gminy również takie pieniądze się znajdują. O tym, które drogi są równane decydują sołtysi w porozumieniu z odpowiedzialnym za to urzędnikiem. Oczywiście nie wszystkie odcinki są równane, gdyż zdarza się, że dana droga polna nie jest drogą gminną.
Gerard Tomiak
 
Pytanie zadane dnia 2016-10-20 12:13:49, przez Jacek Matuszewski
Dzień dobry
Szanowny Panie Burmistrzu
Nawiązując do sezonu grzewczego i wszelkich akcji paranetyczno dydaktycznych mających na celu ograniczenie szkodliwości wykorzystywanych paliw.Zwracam się z ogromną prośbą aby podjąć bardziej radykalne kroki dokonując wyrywkowej kontroli-czym pali się w piecach na os.Wygoda po godz 19.-z wprowadzeniem kar włącznie
Wrocławski smog to pikuś

Z poważaniem
Jacek Matuszewski
 
Odpowiedź udzielona dnia 2016-11-21 09:33:07
Dzień dobry!
Panie Jacku, coraz częściej mieszkańcy zwracają uwagę na problem palenia w piecach nieodpowiednimi „paliwami”. Coraz częściej są to też sygnały już nie anonimowe, ale wprost wskazujące na podejrzaną posesję. Chciałbym wierzyć, że mieszkańcy są pod tym względem coraz bardziej odpowiedzialni. Tych nieodpowiedzialnych trzeba na bieżąco identyfikować i – no cóż – karać. Potrzeba jednak wspólnego działania. Proszę zatem wskazać posesję lub posesje, których zauważony przez Pana problem dotyczy – telefonicznie lub mailowo.
Gerard Tomiak
 
Pytanie zadane dnia 2016-10-26 16:17:38, przez Oskar Ceglarek
Witam pani burmistrzu.
Mam pytanie :) Kiedy oficjalnie rozpocznie się modernizacja pałacu :) Pozdrawaim
 
Odpowiedź udzielona dnia 2016-10-28 08:53:12
Dzień dobry!
Już zaczynamy! 17 października wraz z Panią Skarbnik Teresą Kmiecik podpisaliśmy w Urzędzie Marszałkowskim umowę na dofinansowanie tej inwestycji w kwocie 2,6 mln zł. W tym tygodniu ogłoszony został przetarg na inspektorów nadzoru. Na początku listopada będzie ogłoszony przetarg na wykonawstwo i po podpisaniu stosownej umowy, prace remontowe się rozpoczną.
Gerard Tomiak
 
Pytanie zadane dnia 2016-07-18 19:15:47, przez Agnieszka Jeszke
Dzień dobry,
Panie Burmistrzu, czy mógłby Pan przed sezonem grzewczym przygotować dla mieszkańców Rakoniewic ulotki i plakaty uświadamiające, jak groźne dla zdrowia dzieci i dorosłych jest palenie śmieciami w piecach i że grożą za to kary finansowe?
Być może mieszkańcy nie maja takiej wiedzy, palą śmieciami nawet latem.

Czy mają Państwo jakieś pomysły, jak rozwiązać ten przykry i uciążliwy problem?

 
Odpowiedź udzielona dnia 2016-07-28 08:41:07
Dzień dobry!
To bardzo dobry pomysł. Wykorzystamy w tym celu łamy naszego Rakoniewickiego Magazynu Informacyjnego. Poproszę również dyrektorów szkół, by na zajęciach wychowawczych w szkołach poruszany był ten problem. Niech dzieci też uświadamiają dorosłych. Akcja ulotkowa również wchodzi w grę.

Pozdrawiam
Gerard Tomiak
 
Pytanie zadane dnia 2016-07-20 13:19:15, przez Mirek Zwanzig
Witam Panie burmistrzu.

Do jakiego stopnia możliwe jest współfinansowanie remontu odcinka drogi powiatowej leżącej na terenie gminy Rakoniewice przez gminę Rakoniewice?
Chodzi mi konkretnie o brakujący odcinek Gola - Głodno.

Droga ta jest priorytetowa dla mieszkańców Goli należących do parafii Rostarzewo, korzystających z Ośrodka zdrowia w Rostarzewie, dojeżdżających na autobus PKS do Głodna.

Z góry dziękuje za odpowiedz.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2016-07-28 08:40:26
Dzień dobry. W gminie Rakoniewice jest wiele ważnych, z punktu widzenia użytkowników, odcinków polnych dróg powiatowych. Między innymi Jabłonna – Blinek, Jabłonna – Kuźnica Zbąska oraz wspomniana droga Gola – Głodno. Powiat dysponuje ograniczonymi środkami więc w pierwszej kolejności remontowane są te priorytetowe, a tzw. skróty do priorytetowych nie należą. Myślę jednak, że w porozumieniu z powiatem gmina mogłaby zwiększyć środki np. na częstsze utwardzanie ww. odcinka, co znacznie wpłynęłoby na poprawę jakości tej drogi. Jest taka możliwość.

Gerard Tomiak
 

[ strona: 1 2 3 4 5 6 7 z 7 ] >> koniec
Zamknij pasek info24
INFO24
Rozkład PKP     |     Rozkład PKS     |     Rozkład LOT     |     Kursy walut     |     Giełda     |     Lotto     |     Pogoda     |     
 • 10drzymaly
 • Leader
 • NSR
 • SISMS
 • Szlaki rowerowe
 • Wielkopolskie wydanie
 • Karta Dużej Rodziny
 • Orlik 2012

Kontakt

Gmina Rakoniewice
Osiedle Drzymały 25, 62-067 Rakoniewice
Tel.: 61 444 10 02
E-mail: sekretariat@rakoniewice.pl

NIP: 995-01-98-613
Regon: 631259324

Statystyki
Licznik odwiedzin:
6148527
Dzisiaj:
321
Gości on-line:
2
Twoje IP:
54.167.194.4
projekt i hosting: INTERmedi@ | zarządzane przez: CMS - SPI
Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Zamknij