Rozkład PKP     |     Rozkład PKS     |     Rozkład LOT     |     Kursy walut     |     Giełda     |     Lotto     |     Pogoda     |     
niedziela, 14 lutego 2016, imieniny: Liliany, Walentyny, Walentego
StartDodaj do ulubionychKontakt
PLEN
Wymagane jest uaktualnienie wtyczki Flash Player.
BIP
Pełnomocnik ds. profilaktyki
Wybory Ławników
System SMS
niedziela, 14 lutego 2016
45 dzień roku
pn wt śr czw pt so nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29            
imieniny
Liliany, Walentyny, Walentego
Nagrody i wyróżnienia
Wyróżnienia Rady Europy
Fair Play
Nagrody i wyróżnienia
Zmień kontrast Zmień wielkość czcionki
 
Burmistrz odpowiada tylko na pytania podpisane z imienia i nazwiska.

Zadaj pytanie Burmistrzowi

 
Pytanie zadane dnia 2016-01-13 19:59:11, przez Renata Kasperska
Witam,
zwracam się z prośbą o ustawienie koszy na śmieci na osiedlu wygoda, ponieważ jedyny znajduje się pod marketem biedronka. Utrudnia to zachowanie czystości na osiedlu.
 
Dzień dobry. Wydaje mi się, że utrzymanie czystości nie zależy od ilości koszy na śmieci, ale od naszego zachowania. Kosze na śmieci znajdują się tylko w centrum miasta. Zwrócę się do radnych na najbliższym posiedzeniu Komisji Rady z prośbą o rozważenie zasadności i możliwości ustawienia koszy w miejscowościach na terenie naszej gminy. Myślę, że mały papierek np. po cukierku można po prostu zabrać do domu i wyrzucić do kosza.
Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2015-10-22 10:46:47, przez Sznydel Adam
Dzień dobry, moje zainteresowanie zwrócił brak jakichkolwiek informacji o przetargach/zapytaniu ofertowym dotyczącym planowania przestrzennego, t.j.: kto sporządza mpzp, WZiZT Ponadto chciałbym zauważyć, że procent terenów objętych MPZP naszej gminy jest znikomy i z pewnością nie wróży to dobrego rozwoju, także tego finansowego. O aktualności, cyfryzacji i dostępności SUiKZP nie wspominając. Czy są poruszane jakiekolwiek kwestie w tym temacie?
Pozdrawiam,
Sznydel Adam
 
Projekty decyzji o warunkach zabudowy oraz decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego wykonywane są przez Autorską Pracownię Projektowania Architektury APPA Jerzy Bolanowski Leszno ul. Łużycka 18. Procent terenów objętych mpzp na terenie Gminy Rakoniewice jest podobny jak pozostałych Gmin Powiatu Grodziskiego. Procent terenów objętych mpzp nie ma żadnego wpływu na finanse Gminy.
Na terenie Powiatu Grodziskiego i Gminy Rakoniewice powstają mpzp zakazujące zabudowy, które wręcz odwrotnie uporządkowywują planowaną zabudowę, zakazując zabudowy lub zmieniając jej charakter.
Gmina Rakoniewice posiada najwięcej z gmin powiatu grodziskiego terenów przygotowanych pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną.
Cyfryzacja Gminy uzależniona jest od procesu powstawania map cyfrowych. Organem odpowiedzialnym przygotowanie map cyfrowych terenu Gminy Rakoniewice jest Starosta Grodziski. Procent pokrycia mapami cyfrowymi terenu Gminy Rakoniewice to około 20%.
Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Rakoniewice dostępne jest na stronie internetowej Urzędu w wersji elektronicznej.
Żadna z gmin powiatu grodziskiego nie posiada całkowitego pokrycia terenu mapami cyfrowymi. Powyższy problem zgłaszany był wielokrotnie Staroście Grodziskiemu.

Paweł Sobecki - Kierownik Wydziału Gospodarki Gminnej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa, Leśnictwa i Gospodarki Gruntami
 
 
Pytanie zadane dnia 2015-10-13 20:28:57, przez Monika Przybyła
Witam czy na dni naszego miasta w 2016 roku jest szansa na koncert Dawida Kwiatkowskiego? Koncert na pewno przyniesie zainteresowanie.
 
Dzień dobry!
Dziękuję za podpowiedź. Z różnych stron napływają do nas głosy i sugestie, co do tego, kogo zaprosić na Dni Rakoniewic w przyszłym roku. Zawsze jest to bardzo trudny wybór i nie sposób zadowolić wszystkich. Często ograniczeniem są wymagania gwiazdy i finanse. Zobaczymy.
Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2015-10-12 10:01:01, przez Agnieszka Kowalska
Dzień dobry,
proszę o informację w jaki sposób Pan Burmistrz załatwi sprawę spalanych śmieci m.in. na osiedlu Wygoda w Rakoniewicach (choć jest to problem całej gminy).
Burmistrz posiada przecież uprawnienia kontroli i karania osób które spalają śmieci. Może trzeba kogoś ukarać, aby inni przestali palić śmieciami?
 
Dzień dobry,
Pani Agnieszko, w odpowiedzi na Pani e-maila odsyłam Panią do naszej strony internetowej http://www.rakoniewice.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=8&dzialy=8&akcja=artykul&artykul=2584
Umieściliśmy tam informacje na temat postępowania w przypadkach spalania odpadów w instalacjach grzewczych.
Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2015-09-24 18:07:20, przez Mateusz Kaczmarek
Dzień dobry ja w sprawie stypendium dla najlepszego sportowca. Bylem u pana w tej sprawie i chciałbym się dowiedzieć czy zostało coś w tej sprawie zrobione. Z poważaniem Mateusz Kaczmarek Rakoniewice
 
Tak. Przygotowujemy niezbędne materiały o podjęciu stosownej uchwały, która umożliwi ewentualne wypłacanie stypendium. Są to kwestie i prawne i proceduralne, które wymagają dobrego przygotowania i czasu. Chcę, by zaczęło to funkcjonować od 2016 r.
Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2015-09-01 14:11:58, przez Jacek Wita
Witam Pana Burmistrza. Jestem rolnikiem i chciałbym dowiedzieć się jak przedstawia się problem suszy w naszej gminie - czy możemy liczyć na wsparcie ze strony gminy?
 
Zjawisko wystąpienia suszy zostało zgłoszone do Wojewody Wielkopolskiego w dniu 29.06.2015 r. Obecnie, zgodnie z informacjami z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Wojewody Wielkopolskiego wiemy, że jest możliwość ubiegania się o dopłatę do 1 ha lub kredyt. Szczegóły pomocy zostały umieszczone na stronie głównej Urzędu Miejskiego Gminy Rakoniewice. Informacje zostały także rozesłane do sołtysów w formie obwieszczeń.
Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2015-06-29 07:39:16, przez Konrad Gracz
Dzień dobry.
Czy jest planowana budowa chodnika przy ulicy Rzemieślniczej w Rakoniewicach, jeśli tak to kiedy?

Pozdrawiam
Konrad Gracz
 
Dzień dobry.
Tak, w połowie czerwca podpisałem umowę z firmą wykonawczą. Prace mają zakończyć się we wrześniu br.
Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2015-06-24 07:50:35, przez Jacek Matuszewski
Dzień dobry.

Panie burmistrzu błagam aby Pan zainterweniował w sprawie wręcz plagi psów, które biegają po ulicy Dadaczyńskiego - 24h, załatwiając się w ogródkach prywatnych posesji gdzie niejednokrotnie są rośliny po kilkaset złotych.
Może jakaś sroga kara dla właścicieli.
Jeszcze raz podkreślam - ja już nie proszę tylko błagam!!!
 
Dzień dobry.
Odpowiedzialność za ewentualne szkody wyrządzone przez psa ponosi jego właściciel. W takim przypadku należy poinformować policję. Problemem mogą być psy bezpańskie. Wydaje się, że należy wrócić do dość kosztownego tematu chipowania psów i powrotu do opodatkowania ich właścicieli. W chwili obecnej gmina nie pobiera opłat za czworonogi.
Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2015-06-23 16:49:15, przez Lidka H.
Witam, czy na ulicy Cmentarnej w Rakoniewicach powstanie plac zabaw dla dzieci? Płacimy podatki jak wszyscy inni mieszkańcy a o tej ulicy zapomniano, nie wspomnę już o drogach, jeśli można nazwać to drogami. Pozdrawiam
 
Dzień dobry.
Temat zagospodarowania terenu przy blokach na ul. Cmentarnej oraz na Osiedlu Parkowym jest ciągle przedmiotem uzgodnień z Agencją Nieruchomości Rolnych i są one daleko zaawansowane. W chwili obecnej gmina Rakoniewice nie jest właścicielem tego terenu. Gdy to nastąpi będzie można rozmawiać o remontach i małej architekturze, jak np. plac zabaw.
Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2015-06-16 08:02:31, przez Maciej Wieczorek ul.Dębowa
Dzień dobry Panie Burmistrzu
W odpowiedzi na pismo Pana Burmistrza z dnia 21.05.2015 zn. sp. GG.7226.42.2015.KN w sprawie drogi i rowu melioracyjnego przy posesji na ulicy Dębowej. Sytuacja ścieku płynącego w  rowie melioracyjnym jest tragiczna,jest to źródło wybuchu epidemii.
Mam sporządzoną dokumentację fotograficzną wraz z płynami płynącymi tym rowem a raczej ściekiem. Proszę o informację w tej sprawie. Jeśli będzie brak reakcji od Pana będę zmuszony powiadomić Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Poznaniu. Z poważaniem Maciej Wieczorek
 
Dzień dobry.
Na początku lipca przeprowadzona zostanie wizja lokalna rowu przez urzędników odpowiedzialnych za ochronę środowiska w gminie Rakoniewice. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości podejmiemy dalsze kroki administracyjne.
Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2015-06-12 23:41:41, przez N.P.
Dzień dobry, mam takie pytanie czy w naszej gminie jest może coś takiego jak mieszkania socjalne.
 
Dzień dobry.
Gmina Rakoniewice nie dysponuje mieszkaniami socjalnymi, ale w razie potrzeby są takie lokale przygotowywane.
Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2015-06-11 23:02:31, przez Kamilla Garbaczyk
Dzień dobry. Czy jest Pan w stanie zorganizować darmową szczepionkę na wirus hpv dla dziewczynek w określonym wieku?Pytam,bo wiem,że w niektórych gminach jest takie coś, mam dwie córki i chciałabym ustrzec je przed chorobami.
 
Dzień dobry!
Ma Pani rację, że w niektórych samorządach organizowane są takie akcje. Pamiętam, że podobne rozmowy były prowadzone w naszej gminie, ale bez konkretnych rozwiązań. Docierają też do nas głosy w zupełnie innym tonie, wskazujące na negatywne skutki szczepień profilaktycznych. Myślę, że warto wrócić do tego zagadnienia i przedstawić problem na obradach Komisji Oświaty, a następnie na forum całej Rady Gminy.
Pozdrawiam
Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2015-06-11 21:30:58, przez Monika Tomaszewska
Witam,
proszę o informacje czy w tym roku planowane są jakieś prace mające na celu poprawienie jakości drogi gruntowej na odcinku Rostarzewo - Cegielsko odbudowanie? Kamienie które leżą na drodze utrudniają jazdę rowerzystom, matkom z wózkami z dziećmi, odskakują spod kół samochodów.
Prosimy o interwencje.
 
Drogi gruntowe na terenie gminy są na bieżąco remontowane ze środków Funduszu Sołeckiego, a także bezpośrednio z budżetu gminy. Zwrócę uwagę na jakość materiałów podczas pracy równiarki w przyszłości.
Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2015-05-16 22:29:24, przez Adam Nowacki
Witam Pana Burmistrza!
Mam pytanie czy w parku rakoniewickim będzie coś budowane kolo domu Pana Szmatuły, ponieważ niedawno ten budynek zburzono?
 
W tej chwili nie ma żadnych planów związanych z tym miejscem.
Pozdrawiam - Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2015-05-16 10:07:36, przez Oskar Ceglarek
Dzień dobry. Mam pytanie jakie atrakcje będą dla dzieci na Dni Rakoniewic 2015 ?
 
W oba dni planujemy blok programowy tylko dla dzieci. I tak:

20 czerwca 2015 Stadion Rakoniewice – 90-lecie Sokoła
Od godz. 10:00 – będzie można pobawić się nieodpłatnie na dmuchańcach
1. Gigantyczne Piłkarzyki
2. Zamek Piłkarz
3. Siłomierz Kopacz

20 czerwca 2015 Park Rakoniewice
15:00 – 18:00 Animacje dla dzieci m.in.: konkursy, wielkie bańki mydlane, wizyta żywej maskotki Minnie, odwiedziny Klauna, wata cukrowa dla wszystkich!!!

21 czerwca 2015 Park Rakoniewice
16:00 – 18:00 Animacje dla dzieci m.in.: tańce, konkursy, wielkie bańki mydlane, malowanie twarzy, wizyta żywej maskotki Minnie.

Pozdrawiam - Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2015-05-13 23:42:16, przez Sylwia Lewandowska
Panie burmistrzu, czy w Rakoniewicach lub w pobliżu przewidziany jest żłobek, a jeśli tak to kiedy to ma nastąpić?
 
Witam!
Szanowna Pani, planujemy budowę nowego przedszkola ze żłobkiem w przyszłym roku.
Pozdrawiam
Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2015-03-05 21:20:40, przez Mikołaj G.
Panie Burmistrzu!
Co z drogą na ul.Słonecznej? Droga równana raz na ruski rok i to tylko do ul. Sportowej, spych w ogóle nie wjeżdża na naszą drogę! Proszę w imię mieszkańców Słonecznej o częstsze równanie drogi.
 
Przekażę Pańską uwagę pracownikom wydziały gospodarczego.
Pozdrawiam – Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2015-03-05 20:46:51, przez Marek N
Witam panie burmistrzu. Mam pytanie związane z płatnym parkingiem na rynku. Parkuje swój samochód na rynku gdyż nie posiadam miejsca na swojej posesji. Czy jeśli już by trzeba było płacić za parkowanie to istniała by możliwość wykupienia abonamentu na parkowanie.
 
Jeśli w ogóle rynek rakoniewicki zostanie uchwałą rady objęty tzw. płatną strefą ograniczonego postoju, również kwestie poruszone przez Pana z pewnością zostaną uregulowane. W poniedziałek, 16 marca, o godzinie 13.00, w muzeum pożarnictwa odbędzie się spotkanie na ten temat.
Pozdrawiam – Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2015-02-28 20:20:42, przez Oskar Ceglarek
Witam na Facebooku piszę, że na Dni Rakoniewic przyjedzie Grzegorz Hyży. Czy to prawda i czy jakaś jeszcze gwiazda nas odwiedzi? Proszę o odpowiedź.
 
Podczas Dni Rakoniewic rzeczywiście wystąpi Grzegorz Hyży. Przed tym koncertem zagrają jeszcze „Żuki” oraz „Ann” z zespołem – uczestniczka programu „Bitwa na Głosy”. To będzie w niedzielę, 21 czerwca. W sobotę wystąpi „Power Play” i druga grupa disco polo – „ Diadem”. Być może będzie jeszcze występ kabaretu…
Pozdrawiam - Gerard Tomiak
 
 
Pytanie zadane dnia 2015-02-26 18:08:10, przez anonim
kiedy będzie zrobiona droga na Os. Parkowym??
 
Cały czas trwa procedura administracyjna mająca na celu przekazanie tego terenu gminie Rakoniewice, gdyż w chwili obecnej teren ten należy do Agencji Nieruchomości Rolnych. Ustalane są niezbędne szczegóły dotyczące podziału gruntów i dokładnej lokalizacji ciągów pieszo – jezdnych. To dość skomplikowane, ale powoli sprawa się klaruje i mam nadzieję, że doczeka szczęśliwego końca. Chciałbym również pozyskać środki na remont; w ten sam sposób wyremontowane zostało osiedle Józefin i droga przy blokach w Jabłonnie.
Pozdrawiam – Gerard Tomiak
 
 

[ strona: 1 2 3 4 5 z 5 ] >> koniec
 
Kapitał Ludzki
Szlaki piesze i rowerowe
System informacji przestrzennej
Rekrutacja na rok szkolny 2016/2017
Zadaj pytanie Burmistrzowi
Wybory do Sejmu i Senatu 2015
Strategia Rozwoju Gminy na lata 2016-2021
Regionalna Izba Pamięci
Kamera on-line
Mapa dojazdu
ESP
Mapa gminy
Galeria
Katalog on-line biblioteki
Orlik
LEADER
dycha Drzymały
rakoniewice24
podatek śmieciowy
przygarnij psa
wielkopolskie
Narodowe Siły Rezerwowe
Mapa aktywnosci organizacji pozarządowych
OPS Rakoniewice
karta dużej rodziny
Baza firm
Gmina Rakoniewice, Osiedle Drzymały 25, 62-067 Rakoniewice, pow. grodziski, woj. wielkopolskie
tel.: 061 44 41 002, fax: 061 44 41 139, email: sekretariat@rakoniewice.pl, http://www.rakoniewice.pl
Poprawny HTML 4.01 Transitional Poprawny arkusz CSS Poprawne kodowanie UTF-8 Strona zgodna z WCAG 2.0 AA
projekt i hosting: INTERmedi@
zarządzane przez: CMS - SPI
Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
x